Cytryny

Cytryny

Cytryny warto jeść cały rok, w dowolnej postaci - można wycisną z nich sok i pić w formie lemoniady na zimno (tylko woda z cytryną i miętą) oraz na ciepło (ciepła woda, cytryna, miód i imbir), a także robić sorbety cytrynowe z niewielkim dodatkiem miodu. Cytryny mimo kwaśnego smaku, mają działanie alkalizujące, co pomaga w zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.

  • zawierają cenne antyoksydanty -witaminę C i E, które chronią przed działaniem wolnych rodników, a tym samym przed starzeniem się organizmu i chorobami. Witamina C wpływa również na syntezę kolagenu w skórze oraz w stawach – co dodatkowo sprzyja zachowaniu urody na dłużej, a także przeciwdziała uszkadzaniu stawów. Witamina E jest istotna w zachowaniu płodności, zwiększa odporność organizmu, a jej niedobór może powodować bole mięśni i stawów oraz zmiany skórne.
  • są dobrym źródłem terpen, które pobudzają wytwarzanie śliny oraz wytwarzanie enzymów trawiennych. Terpeny są to związki występujące naturalnie w roślinach, które stanowią o smaku i aromacie, są składnikami olejków eterycznych. Olejki eteryczne obecne w cytrynie wpływają korzystnie na organizm człowieka i są wykorzystywane w aromaterapii.
  • zawierają beta-karoten i witamin z grupy B, powinny być spożywane przez osoby o wzmożonej aktywności intelektualnej oraz fizycznej. Beta-karoten jest tzw. prowitaminą A, to z niego organizm jest w stanie wytworzyć witaminę A. Beta-karoten jest przeciwutleniaczem, chroni komórki organizmu przed szkodliwym działaniem substancji rakotwórczych, substancji przyspieszających starzenie się organizmu, chronią oczy i inne narządy przed degeneracją.

Sprawdź naszą aktualną ofertę promocyjną

Zobacz gazetkę

Sprawdź produkty z gwarancją niskiej ceny

Sprawdź szczegóły
Inspiruj się naszymi przepisami i gotuj po cesarsku!

Dodaj trochę cytryny!

Wyciskarka do cytrusów LAFE

Wyciśnij cytrynę do ostatniej kropli!

Kup Teraz

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Szczegóły