Z dziennika nadwornego dietetyka

Dzień po dniu sekrety cesarskiej diety
ujawnia mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna –
specjalistka w dziedzinie żywienia.

Zobacz, jakie produkty zapewniają
żelazne zdrowie i odporność.
Odżywiaj się po cesarsku!


Filtruj

FILTRUJ PORADY:

zwiń

Cesarz niczego się nie boi – próbuje nowości i chętnie się nimi z dzieli.

Czerwone banany

Czerwone banany są delikatne w smaku i konsystencji. Ich miąższ jest żółty, a skórka brązowo-czerwona – im ciemniejsza tym banan jest bardziej dojrzały i smaczniejszy. Są bogatym źródłem węglowodanów, idealnie nadają się na przekąskę lub składnik posiłku po intensywnym wysiłku fizycznym lub intelektualnym.

Zobacz poradę

Tak wyborne, że gdyby Cesarz spotkał ich całą armię, żadna by nie pozostała na polu walki.

Borówki

Borówka należy do owoców jagodowych, które uważane są za jedne ze zdrowszych owoców. Dostarczają niewiele kilokalorii, mają średni indeks glikemiczny, obfitują także w witaminy, składniki mineralne oraz związki antyutleniające. Warto uwzględnić je w swojej diecie, zwłaszcza w sezonie, który trwa mniej więcej od czerwca/lipca do września.

Zobacz poradę

Cesarz zdrowie pije szklankami – w tym tkwi sekret jego niezliczonych zwycięstw.

Sok tłocznia Mauer jabłkowo-porzeczkowy

Sok tłoczony jabłkowo-porzeczkowy wyprodukowany jest ze świeżych owoców bez dodatku cukru, substancji słodzących czy konserwujących.

Zobacz poradę

Niezawodną pamięć i koncentrację Cesarz ćwiczy przegryzając orzechy.

Orzeszki w karmelu

Orzechy są doskonałą przekąską oraz składnikiem wartościowych potraw. Są źródłem wielu cennych substancji pokarmowych (witamin i składników mineralnych), obfitują w białko roślinne i zdrowe tłuszcze. Dostarczają znacznej ilości kilokalorii, z tego względu powinny być spożywane codziennie, ale z umiarem.

Zobacz poradę

Cesarz okrasza swe zwycięstwa cenną dla organizmu i bogatą w wartości oliwą.

Oliwa Monini

Oliwa znana jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Jest ważnym elementem diety śródziemnomorskiej, stosowanej w profilaktyce i leczeniu chorób dietozależnych: otyłości, miażdżycy, nadciśnienia tętniczego czy choroby niedokrwiennej serca.

Zobacz poradę

Cesarz bardziej od złota ceni sobie pełne witamin i minerałów złociste ziarna kukurydzy.

Kukurydza

Kukurydza jest bardzo odżywczym zbożem – zawiera głównie węglowodany, błonnik pokarmowy, witaminy (z grupy B oraz E), składniki mineralne (potas, fosfor, magnez, żelazo, selen) oraz niewielką ilość białka. Kukurydza nie zawiera glutenu, dlatego chleb, mąka czy inne produkty z niej wytwarzane są dobrym zamiennikiem zbóż glutenowych dla osób z celiakią czy alergią na ten składnik diety.

Zobacz poradę

Cesarz, jak prawdziwy żołnierz, budzi się bez trudu o świcie, a kawę inkę pije dla smaku.

Kawa inka

Kawa inka to kawa zbożowa, którą mogą bezpiecznie spożywać dzieci, kobiety w ciąży, osoby z podwyższonym ciśnieniem krwi lub inne osoby, u których kofeina w ogóle lub w nadmiarze może działać negatywnie na codzienne funkcjonowanie organizmu.

Zobacz poradę

Nic nie popsuje szyków Cesarzowi, gdy włącza do jadłospisu wartościowe warzywa.

Bakłażan

Bakłażan, inaczej zwany oberżyną lub gruszką miłosną, należy do warzyw psiankowatych. Jego intensywny, fioletowy kolor jest uwarunkowany naturalnym barwnikiem występujących w jego skórce. Barwniki te to antocyjany o udowodnionym działaniu prozdrowotnym.

Zobacz poradę

Siła spokoju Cesarza to sekret pilnie strzeżony w butelce wody mineralnej z magnezem.

Woda mineralna Magnesia GO

Woda w organizmie dorosłego człowieka stanowi około 60% masy ciała, musimy ją na bieżąco uzupełniać, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Woda to życie - bez niej nie może zajść większość procesów w naszym organizmie.

Zobacz poradę

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Szczegóły