Bajgel z sezamem

Bajgel z sezamem

Sezam będący składnikiem bajgla jest niezwykle wartościowym składnikiem diety. Sezam należy do roślin oleistych. Nasiona sezamu występują w kilku kolorach: białym i czarnym. Jest produktem wysokoenergetycznym, jednak jako dodatek nie wpłynie znacząco na zwiększenie kaloryczności diety.

  • sezam jest źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Kwasy te działają przeciwzapalnie, dlatego są istotne zwłaszcza w okresie przeziębień oraz u osób przewlekle chorych, u których stan zapalny  występuje stale. 
  • sezam dostarcza wapnia, który jest składnikiem zapobiegającym osteoporozie, wpływa na budowę kości i zębów. Wapń ma również znaczenie w łagodzeniu alergii wziewnych i pokarmowych. Reguluje równowagę kwasowo-zasadową, a także bierze udział w  procesach przemiany materii. Sezam jest cennym składnikiem diety osób z alergią na mleko krowie - główny element zwyczajowej diety dostarczający wapnia do organizmu. 
  • bajgiel z sezamem jest źródłem węglowodanów stanowiących podstawowy element energetyczny naszej diety. Węglowodany stanowią ponad 50% energii naszej diety. Są kluczowym składnikiem odżywiającym mózg oraz mięśnie. Niedobór węglowodanów powoduje zmęczenie, rozdrażnienie oraz wpływa negatywnie na pracę układu nerwowego. 

 

Sprawdź naszą aktualną ofertę promocyjną

Zobacz gazetkę

Sprawdź produkty z gwarancją niskiej ceny

Sprawdź szczegóły

Wypiekacz do chleba SENCOR

Upiecz własny chleb!

Kup Teraz

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Szczegóły