Kasza gryczana prażona

Kasza gryczana prażona

Kasza gryczana należy do produktów zbożowych o wysokiej zawartości składników mineralnych i witamin. Gryka (zboże, z którego wytwarzana jest kasza gryczana) jako jedna z niewielu zbóż ma właściwości alkalizujące - wpływa zasadowo na organizm,  w ten sposób reguluje gospodarkę kwasowo-zasadową (większość produktów, które jemy ma bowiem działanie kwasotwórcze: mięso, jaja, ryby, inne zboża czy nabiał).

  • kasza gryczana jest niezwykle bogata w krzem, składnik dzięki któremu mamy silne i zdrowe paznokcie oraz włosy. Ilość krzemu ulega redukcji w naszym ustroju wraz z wiekiem, dlatego kasza gryczana jest polecana zwłaszcza osobom starszym. Krzem bierze udział w produkcji kolagenu - wpływającego m.in. na elastyczność skóry i ogólny jej stan. Wpływa także na naczynia krwionośne, dzięki czemu zapobiega miażdżycy i innym chorobom związanym z układem naczyniowym, także zmniejsza powstawanie żylaków. 
  • co ciekawe kasza gryczana jest źródłem aminokwasów, które raczej nie występują w innych zbożach, a są aminokwasami niezbędnymi (nasz organizm nie potrafi ich sam wytworzyć i muszą być dostarczane do niego wraz z dietą) - tryptofan i lizyna. Tryptofan bierze udział w syntezie (produkcji) serotoniny - hormonu szczęścia oraz melatoniny - wpływającej na prawidłowy rytm dobowy (sen i czuwanie). Lizyna natomiast jest aminokwasem regulującym pracę układu nerwowego, jego niedobór może objawiać się nadmiernym zmęczeniem, drażliwością czy stanami lękowymi.
  • gryka jest zbożem naturalnie bezglutenowym, dlatego może być bezpiecznie spożywana przez osoby uczulone na to białko. Jest bogatym źródłem błonnika pokarmowego, przy czym może być bezpiecznie spożywana przez osoby z jelitem nadwrażliwym. Błonnik pokarmowy nie tylko ułatwia trawienie, zapobiegając zaparciom, ale również odżywia nasze bakterie jelitowe, zmniejsza poziom cholesterolu we krwi oraz wpływa na prawidłowe wykorzystanie glukozy przez organizm. 

Sprawdź naszą aktualną ofertę promocyjną

Zobacz gazetkę

Sprawdź produkty z gwarancją niskiej ceny

Sprawdź szczegóły

Parowar TEFAL o mocy 980 W

Zachowaj właścwosci kaszy gotując ją na parze

Kup Teraz

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Szczegóły