Nektarynki

Nektarynki

Nektarynki są bogate w witaminy C, A, E oraz witaminy z grupy B, a także składniki mineralne, głównie potas, wapń, żelazo i magnez. Dzięki temu wykazują właściwości podnoszące naturalną odporność naszego organizmu oraz hamują powstawanie komórek nowotworowych. 

  • witaminy C i E, obecne w dużych ilościach w nektarynkach, są substancjami o działaniu antyoksydacyjnym – hamują procesy starzenia się komórek oraz chronią skórę przed szkodliwymi promieniami UV, co ma duże znaczenie zwłaszcza latem. Witamina C dodatkowo stymuluje powstawanie kolagenu w skórze, warunkującego jej elastyczność i zdrowy, młody wygląd. Witamina E natomiast działa także prewencyjnie na układ krążenia, zmniejszając ilość blaszek miażdżycowych w tętnicach. 
  • magnez jest składnikiem niedoborowym w naszej diecie, chętnie więc go suplementujemy. Zamiast po sztuczne suplementy, warto jednak sięgnąć po owoce i warzywa, które zapewniają większą wchłanialność witamin i minerałów. Magnez jest składnikiem odpowiedzialnym za prawidłową pracę układu nerwowego, przeciwdziała też skurczom oraz drżeniu mięśni. 
  • nektarynki są niezwykle bogate w błonnik pokarmowy, dzięki temu są sycące, a także nie podnoszą gwałtownie cukru we krwi. Błonnik pokarmowy nie tylko przyspiesza trawienie, zapobiegając w ten sposób zaparciom, ale również oczyszcza tętnice ze złogów cholesterolu. 

Sprawdź naszą aktualną ofertę promocyjną

Zobacz gazetkę

Sprawdź produkty z gwarancją niskiej ceny

Sprawdź szczegóły
Inspiruj się naszymi przepisami i gotuj po cesarsku!

Zjadaj nektarynki na deser i nie tylko!

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Szczegóły