Płatki błyskawiczne pełnoziarniste żytnie

Płatki błyskawiczne pełnoziarniste żytnie

Pełnoziarniste płatki żytnie są idealną podstawą pełnowartościowego odżywczego śniadania. Wystarczy zalać je gorącą wodą, poczekać aż się wchłonie, dodać jogurt naturalny 2% i świeże owoce np. nektarynki.

  • Płatki żytnie dostarczają głównie węglowodanów złożonych, których udział procentowy w diecie powinien pokrywać około 50% dziennego zapotrzebowania na energię. Węglowodany są jedynym składnikiem pokarmowym, który odżywia nasz mózg, a także komórki nerwowe czy mięśnie. Pamiętaj o tym, że mięśnie zbudowane są z białka, ale energię do pracy otrzymują z węglowodanów.
  • Płatki żytnie, ze względu na wysoką zawartość witamin z grupy B, magnezu oraz węglowodanów złożonych, poprawiają pamięć i koncentrację. Polecane są zwłaszcza dzieciom, młodzieży i osobom starszym, ale także każdemu, kto pracuje umysłowo – zwłaszcza w pierwszej połowie dnia.
  • Są bogatym źródłem kwasu foliowego (witamina B9), który wpływa na wzrost i rozwój wszystkich komórek organizmu, obniża ryzyko powstawania nowotworów, a także przeciwdziała anemii (bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek).

Sprawdź naszą aktualną ofertę promocyjną

Zobacz gazetkę

Sprawdź produkty z gwarancją niskiej ceny

Sprawdź szczegóły

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Szczegóły