Żel energetyzujący ACTILAB

Żel energetyzujący ACTILAB

Żele energetyzujące przeznaczone są dla osób aktywnych fizycznie, które muszą szybko dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość węglowodanów, jakie zostały wykorzystane w wyniku intensywnego wysiłku.

  • Brak glikogenu, który magazynuje się głównie w mięśniach oraz wątrobie, skutkuje szybkim zmęczeniem, rozdrażnieniem i wycieńczeniem, a także gorszą regeneracją po treningu. Z tego powodu, podczas długo lub krótkodystansowego ale intensywnego biegu czy jazdy na rowerze, należy uzupełniać zasoby węglowodanów w organizmie.
  • Żele energetyczne mają zastosowanie nie tylko podczas aktywności fizycznej, ale także po zakończeniu treningu. Jeśli aktywność jest intensywna, trwa około 40 minut, warto jak najszybciej, a najlepiej do 20 minut, zjeść posiłek składający się przede wszystkim z węglowodanów – idealny będzie żel energetyczny. Dzięki temu organizm nie będzie „spalał” własnych mięśni, a będzie zachodziło spalanie tkanki tłuszczowej.
  • Żel energetyczny jest także źródłem witaminy C, która ma silne właściwości przeciwutleniające i zwalcza wolne rodniki, które w dużych ilościach tworzą się podczas uprawiania sportu. Wolne rodniki przyczyniają się do powstawania chorób i starzenia się organizmu.

Sprawdź naszą aktualną ofertę promocyjną

Zobacz gazetkę

Sprawdź produkty z gwarancją niskiej ceny

Sprawdź szczegóły

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Szczegóły